Księgowość Amazon

Biuro rachunkowe online – obsługa sprzedaży na Amazonie! Chcesz handlować poprzez globalną platformę sprzedaży Amazon? A może Amazon to już Twój świat, tylko szukasz księgowej, która potrafi poprawnie rozliczać te transakcje handlowe? 

Witaj! Nazywam się Patrycja Szypulska. Prowadzę biuro rachunkowe online, które specjalizuje się w świadczeniu usług księgowości dla sklepów internetowych (e-commerce), a szczególnie firm wykorzystujących do sprzedaży swoich produktów platformę Amazon! 

Czy wiesz, że handlując na Amazonie musisz:
- rozliczać podatek VAT zgodnie z wybranym modelem sprzedaży (FBM, FBA)?
- wykazywać tzw. nietransakcyjne dostawy i nabycia wewnątrzwspólnotowe (WNT, WDT)?
- zarejestrować firmę na podatek VAT w krajach, w których są magazyny Amazona?
- prawidłowo rozpoznać obowiązek podatkowy?
- kontrolować limit sprzedaży wysyłkowej?
- odróżniać sprzedaż wysyłkową od krajowej?

 

Księgowość dla firm sprzedających na Amazonie

Co zyskujesz współpracując z nami?
Usługi księgowe – poprowadzimy z pełną odpowiedzialnością księgowość, kadry i płace. 
Usługi analizy finansowej – dostarczymy spersonalizowane raporty finansowe, które pomogą Ci ustalać kierunek rozwoju Twojego biznesu.
Konsultacje w kwestiach rachunkowo-podatkowych z Patrycją Szypulską – certyfikowaną księgową i audytorem wewnętrznym, która odbyła liczne szkolenia z zakresu analiz finansowych i biznesowych, automatyzacji i robotyzacji, by pomagać przedsiębiorcom optymalizować prowadzenie biznesu.
Newsletter – aktualne informacje o przepisach prawa i ich zastosowaniu w praktyce.

A ponadto: 


Cały nasz zespół pracuje dla Ciebie – choć otrzymujesz kontakt do dedykowanej księgowej, to w naszym biurze rachunkowym każda księgowa zajmuje się Twoimi sprawami, byśmy mogli reagować szybko na pilne sprawy w każdy dzień roboczy!
Komunikacja online – kontaktujemy się poprzez spotkania online, maile, telefony oraz Panel Klienta, w którym umieszczasz wszystkie dokumenty, które mamy zaksięgować – wszystkie sprawy załatwisz zdalnie.
Dedykowane programy do wystawiania faktur i przesyłania dokumentów – otrzymujesz dostępy do Programów – wystawianie faktur (my sprawdzamy ich poprawność) – przesyłanie dokumentów (my prowadzimy Twoją księgowość, a Ty masz stały podgląd do wszystkich dokumentów).
Informacje o wysokości podatków – to my wysyłamy deklaracje podatkowe do urzędów i przesyłamy Ci wyliczone przez nas wartości podatków do zapłaty – im szybciej dostarczasz dokumenty, tym szybciej zamykamy miesiąc.
Odpowiedzialność za księgowość – bierzemy pełną odpowiedzialność za to, co robimy! Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także dodatkowe ubezpieczenia celem ochrony interesów naszych Klientów (ubezpieczenie nadwyżkowe OC przedsiębiorcy prowadzącego usługowo księgi rachunkowe, ubezpieczenie OC przedsiębiorcy wykonującego określone czynności doradztwa podatkowego, ubezpieczenie OC przedsiębiorcy prowadzącego obsługę kadrowo-płacową).

 

Więcej informacji o tym co wyróżnia nasze biuro rachunkowe znajdziesz klikając w ten link.

 

Obsługa księgowa sprzedaży na Amazon


Twoja księgowa zna pułapki w sprzedaży na Amazonie? Sprawdź! A jeśli nie, to porozmawiajmy o współpracy!

Patrycja Szypulska - Prezes Zarządu

+48 660 746 735

ps@ps-consulting.pl 

 

 

Sprzedaż na Amazonie – jaki model sprzedaży wybrać? 

Amazon udostępnia trzy modele sprzedaży:
FBM (ang. Fulfilment by Merchant) – polega na tym, że sprzedający dostarcza klientom produkty ze swojej lokalizacji (z wyłączeniem magazynów Amazona). Zwroty również obsługuje sprzedawca. Ten model sprzedaży przypomina handlowanie na takich platformach jak Allegro.
FBA (ang. Fulfilment by Amazon) – polega na tym, że sprzedający dostarcza produkty do magazynów Amazon, a stamtąd trafiają one do klienta. Polityka zwrotów zakłada, że wszystkie zwroty obsługuje Amazon.
Vendor – polega na tym, że Amazon kupuje produkty od sprzedającego i oferuje je na swojej platformie jako produkty własne na określnych przez platformę warunkach.


W zależności od wybranego modelu sprzedaży na Amazon inne są Twoje obowiązki jako przedsiębiorcy względem Amazona i.. organów podatkowych.

Księgowość Amazon – sprzedaż FBM

Model sprzedaży FBM na Amazonie zakłada, że to sprzedający jest odpowiedzialny za cały proces sprzedaży, czyli także za rozliczanie podatku VAT zgodnie z przepisami prawa. Aktualnie obowiązują procedury umożliwiające rozliczać sprzedaż poprzez rejestrację do systemu VAT-OSS. 


W ten sposób można rozliczać w jednej deklaracji sprzedaż prowadzoną do różnych krajów Unii Europejskiej z uwzględnieniem stawek VAT właściwych dla tych krajów. Uwaga! Dotyczy to sprzedającego, który magazynuje towary w jednym kraju i z tego magazynu wysyła je do klientów. Jeśli posiadasz magazyny na terenie więcej niż jednego kraju, to będziesz musiał rozliczać podatek VAT i dokonać rejestracji w każdym kraju, do którego przesuwasz swoje towary między magazynami. 

Księgowość Amazon – sprzedaż FBA

Model sprzedaży FBA na Amazonie jest nieco bardziej skomplikowany, jeśli chodzi o rozliczanie podatku VAT zgodnie z przepisami prawa. W związku z dostarczaniem towarów do magazynów Amazona, skąd trafiają do klientów,  w rozliczeniach podatkowych trzeba uwzględniać przemieszczanie towarów między magazynami Amazona w różnych krajach Unii Europejskiej. 


W takim wypadku należy uwzględniać Wewnątrzwspólnotową Dostawę Towarów (WDT) oraz Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towarów (WNT). W praktyce oznacza to konieczność rejestracji i rozliczania podatku VAT w różnych krajach UE. Jednak Amazon oferuje usługę rejestracji i rozliczeń VAT w każdym kraju europejskim, gdzie posiada swoje magazyny. 

Księgowość Amazon – sprzedaż Vendor

W tym modelu Amazon staje się Twoim klientem (sprzedaż B2B) i masz obowiązek rozliczać podatek VAT zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Z pozoru wersja najbardziej korzystna podatkowo niestety nie jest równie korzystna biznesowo, bo nie masz wpływu na ofertę sprzedaży produktów, które kupił od Ciebie Amazon. Jeśli jednak taki model handlowania na Amazonie Ci odpowiada, to daj znać – zajmiemy się księgowością.

 

Sprzedawaj na Amazonie!

Nie myśl o księgowości, kadrach i płacach!

Porozmawiajmy o współpracy! Zadzwoń lub napisz do mnie:

Patrycja Szypulska - Prezes Zarządu

+48 660 746 735

ps@ps-consulting.pl 

 

Jeśli prowadzisz sklep internetowy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to kliknij tutaj.

Księgowość Amazon - biuro rachunkowe dla firm sprzedających na Amazonie